500₺ ÜZERİNDEKİ SİPARİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO.KREDİ KARTINA UYGUN ORANLI TAKSİT SEÇENEKLERİYLE

En İyi Fırsatlar Burada
Telefonla Sipariş 0850 441 2841

adasd

Teslimat Şartları

Kargo ücreti, her ürün için ayrı ayrı uygulanıyor mu?

Ürünlerin sipariş kodu aynıysa, ürünleri satın aldığınızda kargo bedeli 150 tl ve üstü olan siparişler ücretsiz olur. Aynı mağazadan tek seferde alınan birden fazla ürün, tek kargo ile toplu gönderilebilirken farklı siparişlerde kampanya tutarının altında olduğunda alınan ürünler için tek kargo ile gönderimi ücretli kargoyla yapılmaktadır.

Satın alınan ürünün yurt dışı teslimatı yapılıyor mu?

toptanagel.com'dan satın aldığınız ürünlerin teslimatı sadece Türkiye sınırları içerisine yapılmaktadır.

Siparişim kargoya teslim edildikten ne kadar zaman sonra bana ulaşır?

Mücbir sebepler (Hava, yol muhalefeti vb.), kargo tarafından adrese teslim hizmeti verilmeyen veya belirli gün adrese teslimat yapılan yerler hariç, kargo firmaları ortalama şehir içi ve 600 Km'ye kadar mesafelerde 1-2 iş günü, 600 km üstü mesafeler için 2-3 iş günü içinde teslimat yapmaktadır.

Haftasonu çalışmıyorum. Kargomu alamayacağım. Ne yapmalıyım?

Kargo firmaları, genellikle bulundukları bölgede firmaların hafta sonu çalışıp çalışmadığı konusunda bilgi sahibidir ve hafta sonu çalışmayan firmalara genelde teslimata gitmezler. Ancak çalışmadığınız halde size teslimata gelip bulamadıkları takdirde, takip eden ilk işi günü ikinci uğrama yapacaklardır.

Kargomu nasıl takip edebilirim?

toptanagel.com'da ödeme alındıktan sonra, siparişler stoğumuzda mevcut olduğunda aynı gün iş süresi içinde ürünü kargolar ve sisteme kargo bilgilerini girer. Kargo bilgileri e-posta adresinize gönderilir. Ayrıca Hesabım sayfanızdaki "Sipariş İşlemlerim" sekmesinden mevcut siparişinize ait "KARGO TAKİP" linkini tıklayarak ve kargo şirketinin internet sitesinden ürününüzü takip edebilirsiniz.

Sipariş ettiğim ürünün kargo süresi ne kadardır?

Ürün, mağazamızdan size aynı gün kargolandıktan ve teslim almanızdan sonra süreçte kargo takipten kontrolünü  1-3 iş günü süreniz vardır. E-posta adresinize gönderilen kargo bilgileri ile gönderinin takibini yapabilirsiniz.

Not: Kargo firmaları ile yapılan gönderimlerde, ortalama teslim süresi 2 iş günüdür.

Ürünüm kargolandı ancak hâlâ ulaşmadı. Ne yapabilirim?

Ürünün size ulaşmaması kargo firmasıyla ilgili olabilir. Eğer mağazamız ürünü kargoya vermesine rağmen ürün elinize ulaşmadıysa mağazamızla ile irtibata geçerek kargo takibini yapmalarını isteyebilirsiniz.

Kargo takip numarası bulunamadı diyor. Ne yapabilirim?

toptanagel.com'da ödeme alındıktan sonra mağaza belirttiği tedarik süresi içinde ürünü kargolar ve sisteme kargo bilgilerini girer. Kargo bilgileri, e-posta adresinize gönderilir. Hesabım sayfanızdaki "Sipariş İşlemlerim" sekmesinden mevcut siparişinize ait "KARGO TAKİP" linkini tıklayarak veya kargo şirketinin internet sitesinden siparişinizi takip edebilirsiniz. Eğer kargo bilgileri eksik veya hatalı girilmiş ve takip edemiyorsanız mağazamızla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Kargo takip numarasına nereden ulaşabilirim?

Kargo Gönderi bilgilerine, Hesabım sayfanızdaki "Sipariş İşlemlerim" sekmesinden mevcut siparişinize ait "KARGO TAKİP" linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kargo ücretini kim ödüyor?

Ürün sayfasında, kargo şirketi ve kargo ücreti başlıklarında mağazamızın size sunduğu kargo seçenekleri yer almaktadır.

Kargo firmaları ve kargo ücretleri hakkında önemli bilgiler nelerdir?

Beğendiğiniz ürünü satın almadan önce ürün sayfasında kargo firmasını, kimin ödeyeceğini ve ürünün hangi şehirden gönderileceğini kontrol etmelisiniz. Kargo ücretinin kime ait olduğu, mağaza tarafından ürün sisteme girilirken belirlenmektedir. toptanagel.com'da 2 tip kargo ücreti bulunmaktadır:

- Alıcı ödemeli
- Satıcı Ödemeli (Ücretsiz Kargo)

Önemli Not: Aynı mağazadan tek seferde alınan birden fazla ürün, tek kargo ile toplu gönderilebilirken farklı siparişlerde alınan ürünler için tek kargo ile gönderimi ücretli kargo olarak yapılmaktadır. Satın aldığınız ürünün, mağazamız tarafından birlikte gönderime uygun olarak belirtilmiş olması gerekmektedir. Kargo firmaları Türkiye içinde ortalama 3 iş günü içinde ürünlerini teslim etmektedirler.

Kargo takip numarası görünüyor fakat kargo takibi yapamıyorum.

toptanagel.com'da ödeme alındıktan sonra, mağaza belirttiği tedarik süresi içinde ürünü kargolar ve sisteme kargo bilgilerini girer. Kargo bilgileri, e-posta adresinize gönderilir. Hesabım sayfanızdaki "Sipariş İşlemlerim" sekmesinden mevcut siparişinize ait "KARGO TAKİP" linkini tıklayarak veya kargo şirketinin internet sitesinden siparişinizi takip edebilirsiniz. Eğer kargo bilgileri eksik veya hatalı girilmiş ve takip edemiyorsanız mağazamızla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Mağazamızın ürünü gönderip göndermediğini nasıl görebilirim?

Mağazamız ürünü kargolayıp kargo bilgilerini sisteme girer. Kargo bilgileri, e-posta adresinize gönderilir. Hesabım sayfanızdaki "Sipariş İşlemlerim" sekmesinden mevcut siparişinize ait "KARGO TAKİP" linkini tıklayarak veya kargo şirketinin internet sitesinden siparişinizi takip edebilirsiniz.

Kargo adresini değiştirdim fakat daha önceki adrese gönderildi?

Teslimat adresi değişikliğini, siparişiniz henüz kargoya verilmediyse değiştirebilirsiniz. Hesabım sayfanızdaki "Sipariş İşlemlerim" sekmesinden mevcut sipariş bölümünde yeni adres girebilir veya “Kayıtlı Adresler” arasından seçim yapabilirsiniz.

Ancak siparişiniz kargoya verildiyse önceden belirlediğiniz teslimat adresi kargo firmasına aktarılır ve adres değişikliği talebi kargo firmasının sistemine hemen yansımaz.

Evde kimse olmadığı için ürün geri gönderilmiş. Ne yapabilirim?

Ürün satın alma sırasında, teslimat kısmında belirtilen kişi adına, bir yakını kimlik tespiti ile kargodan ürünü teslim alabilir. Ancak ürün gönderimi yapılan kargo firmaları eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonları bulunur. Kargo şubesi, ürününüzü en fazla 3 gün boyunca bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir.

Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgilerle ulaşabilir ve teslimatla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Böyle durumlarda hızlı bir şekilde kargo firmasıyla irtibata geçtikten sonra, tekrar kargo talebinde bulunmanızı rica ederiz. Ürün çoktan mağazaya ulaştıysa ürünün tekrar kargoya verilmesi için mağaza ile irtibata geçebilirsiniz.

İstediğim kargo firmasını kullanabilir miyim?

Beğendiğiniz ürünü satın almadan önce ürün sayfasında kargo firmasını kontrol edebilir ve seçenekler arasından istediğinizi seçebilirsiniz.

Ürünü farklı bir isim teslim alabilir mi?

Ürün satın alırken teslimat isminde belirtilen kişi adına, bir yakını kimlik tespiti ile kargodan ürünü teslim alabilir.

Hasar tespit tutanağı nedir?

Kargonun kendisinde veya ambalajında herhangi bir hasar (Yırtılma, patlak, ezilme ve ıslanma vb.) meydana gelmesi halinde kargo görevlisi tarafından tespit amaçlı düzenlenen belgedir.

Kargoda ürüne zarar geldiyse sorumluluk kime aittir?

toptanagel.com'da satışa sunulan tüm ürünler kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken mağazamız tarafından hasar kontrolünden geçer. Buna rağmen cam eşya, elektrikli ısıtıcı gibi niteliği itibarıyla hassas ürünlerde, taşıma sırasında düşürülmesi veya kargoya hatalı yüklenmesi nedeniyle hasar oluşabilir.

Böyle bir durumda süreç aşağıdaki gibi işler;
Siparişiniz, kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatın.

Hasar Tespit Tutanağı: Kargonun kendisinde veya ambalajında herhangi bir hasar (yırtılma, patlak, ezilme ve ıslanma vb.) meydana gelmesi halinde tespit amaçlı düzenlenen belgedir.

Hasar Tespit Tutanağı hazırlanırken kargo görevlisinin tutanağa yazdığı açıklamalara dikkat edin. Örneğin; “Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.” gibi bir açıklama, ürünün taşınma sırasında zarar görmediği şeklinde yorumlanır ve değişim talebiniz sırasında sorun yaşamanıza neden olur. 

Görevliyi, hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için uyarın. “Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır.

Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlamalarını istemeniz gerekir. 

Hasar Tespit Tutanağı ile birlikte hasarlı ürünü mağazamıza  geri gönderdiğinizde ürün değişimi işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.

Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo firması ile geri gönderin.

Ambar Tesellüm Belgesi (Kargo alım belgesi) Nedir?

Müşteri adresinden alınan kargolar için düzenlenen maliye onaylı yasal belgedir.

Kargo Teslim Belgesi Nedir?

Kargoların, alıcısına teslim edilirken imza ve kimlik bilgilerinin yazıldığı fatura nüshasıdır. Maliye onaylı yasal belgedir.

Satın alınan ürün, mağaza tarafından kargoya verilmedi.

Ürünü satın aldığınız mağazamızın belirttiği aynı gün kargo süresinde siparişinizi gönderip kargo bilgilerini sisteme tanımlaması gereklidir.

(Not: İş günü olarak verilen süreye resmi tatil ve hafta sonları dahil değildir.)

Siparişiniz, tedarik süresi içinde kargoya verilmezse, mağazamız ile irtibata geçerek konu hakkında bilgi alabilir yada Hesabım sayfanızdaki "Sipariş İşlemlerim" başlığının altında yer alan Mevcut Sipariş alanından satın alma işlemini iptal edebilirsiniz. İptal işlemi sonrası ürün bedeli, kredi kartınız veya banka kartınız üzerinden size kesintisiz olarak iade edilecektir.

Satın alacağım ürün ne zaman gönderilecek?

toptanagel.com'da sipariş onayı sonrasında, mağazamızın belirttiği aynı gün kargo süresi içinde ürünü kargolar ve kargo bilgilerini sisteme girer. Kargo bilgileri, e-posta adresinize gönderilir. Hesabım sayfanızdaki "Sipariş İşlemlerim" bölümünden kargo bilgilerinize ulaşabilir ve kargonuzu takip edebilirsiniz.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et