500₺ ÜZERİNDEKİ SİPARİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO.KREDİ KARTINA UYGUN ORANLI TAKSİT SEÇENEKLERİYLE

En İyi Fırsatlar Burada
Telefonla Sipariş 0850 441 2841

adasd

Garanti Şartları

Havana Ürünleri Garanti Şartları

 

Bu belge 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve bu Kanun'a dayanılarak yürürlüğe konulan Garanti Belgesi Yönetmeliği uyarınca T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından gerekli görülen mallar kapsamında düzenlenmiştir. 

Bu belge Türkiye dışında geçerli değildir.

GARANTİ ŞARTLARI 

 1. Garanti süresi, ürünün ilk kullanıcı - Müşteri - tarafından teslim alındığı tarihten itibaren başlar ve iki (2) yıldır.
 2. Ürün bütün parçaları ile birlikte firmamızın garanti kapsamındadır.
 3. Ürünün ayıplı olduğunun tespit edilmesi durumunda, tüketici:
  1. Satın almış olduğu ürünü geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
  2. Satın almış olduğu ürünü alıkoyup, ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme
  3. Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere ücretsiz onarılmasını isteme, veya
  4. İmkan olması durumunda, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme seçimlik haklarından birini kullanabilecektir.
 4. Ürünün garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Ürünün tamir süresi en fazla yirmi (20) iş günüdür. Bu süre, ürüne ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, ürünün satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birisine bildirim tarihinden itibaren başlar. Ürünün arızasının on (10) iş günü içerisinde giderilmemesi halinde imalatçı veya ithalatçı firma ürünün tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir ürünü tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.
 5. Ürünün garanti süresi içerisinde ücretsiz onarım hakkının kullanılması durumunda, gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiç bir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır. Tüketici, ücretsiz onarım hakkını üretici veya ithalatçıya karşı da ileri sürebilir. Satıcı, üretici ve ithalatçı tüketicinin bu hakkını kullanmasından müteselsilen sorumludur. 
 6. Tüketicinin, ücretsiz onarım hakkını kullanması halinde Ürün’ün;
  1. Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bu süre içerisinde tekrar arızalanması,
  2. Tamiri için gereken azami sürenin aşılması,
  3.  Servis istasyonunun mevcut olmaması halinde satıcı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün olmadığının belirlenmesi durumlarında, tüketici malın bedel iadesini, ayıp oranında bedel indirimini veya imkan varsa malın ayıpsız misli ile değiştirilmesini satıcıdan talep edebilir.
 7. Garanti uygulaması sırasında değiştirilen malın garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır.
 8. Ürünün kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.
 9. Garanti Belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar, şikayet ve itirazlar için tüketici mahkemelerine ve tüketici hakem heyetlerine başvuru yapılabilir.
 10. Garanti Belgesi'nin düzenlenme sorumluluğu üretici ve ithalatçıda olup, garanti belgesinin Garanti Belgesi Yönetmeliği hükümlerine uygun olarak hazırlanması ve tüketiciye verilmesi sorumluluğu satıcıya aittir.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et